Video soutěž v italské Faenze

V sobotu 22.5.2021 proběhla v italské Faenze praporečnická video soutěž. Do kategorie jednotlivců zaslalo svá videa triků s prapory celkem 7 soutěžících. Jako jediná zahraniční skupina mezi italskými, byla naše FlagArt Monadria, kterou tentokrát reprezentoval Pavel Kruba. Se svou sestavou obsadil 3. příčku, což je další z řady úspěchů FlagArt Monadria. Neustále pracujeme na tom, aby se naše praporečnické umění dostalo mezi italskou, ale i evropskou špičku.

Monadria přivezla vítězství ze soutěži v italské Faenze

Dnes bychom se s vámi rádi podělili o další významnou událost v dějinách FlagArt Monadria. Dovolte mi vrátit se na začátky naší praporečnické dráhy, tedy o cca 15 let zpět. Tehdy jsme si přáli dostat se s naším praporečnickým uměním na nějaký praporečnický festival v Itálii. To se nám v roce 2016 podařilo účastí na mezinárodním festivalu v Cori u Říma. Ale o účasti na praporečnické soutěži jsme ani neuvažovali. Proto pro nás bylo překvapením, když jsme obdrželi pozvání účastnit se přehlídky na soutěže praporečníků v italské Faneze. Podmínkou byl věk nad 40 let. To zajistilo účast zkušených praporečníků a značně vysokou laťku. Kvůli omezením způsobeným korona virem nakonec organizátoři z Faenza rozhodli pořádat video soutěž. Zaslali jsme tedy videa dvou našich představení a dne 26.9.2020 proběhlo hodnocení porotou v těchto kategoriích:

– jednotlivci

– duety

– malá skupina 4 až 6 praporečníků

– choreografie

– soutěž hudeb

V soutěži se účastnilo 10 skupin.

Itálii reprezentovali skupiny z těchto měst – FAENZA, FERRARA, ASTI, FLORENCE, LUGO, AREZZO, FOSSANO, VOLTERRA

Z italského zahraničí přijali účast skupina ze San Marina a FlagArt Monadria z ČR.

Naše videa soutěžila ve dvou kategoriích, malá skupina a choreografie.

V kategorii malých skupin jsme se umístil na 6 místě. Tuto kategorii vyhrála skupina z Faenza, na dalších příčkách se umístily skupiny z Lugo, Asti a Ferrara.

Kategorii nejlepší choreografie vyhrála FlagArt Monadria a obsadila první místo před skupinami z Lugo a Faenza.

Šestá příčka v kategorii malých skupin nám ukázala, že naše umění dosáhlo slušné úrovně. A první místo za choreografii nás potěšilo o to více, že se na tento směr soustředíme již pár let. Zdá se, že je to správná cesta.

Budeme na sobě dále pracovat a rozvíjet naše umění, abychom mohli přinášet další úspěchy na domácím a mezinárodním poli.

Giornate-Medioevali-Federazione-Balestrieri-Sammarinesi

Obrázek 1 z 12

Jako soutěžní video jsme použili záznam z letošní JJ párty. Video pro nás připravili manželé Kozlovští, za což jim vřele děkujeme.

Praporový workshop Monadria pro JAMU Brno

Ve dnech 19. a 20, září 2020 proběhl workshop zaměřený na výuku umění praporu pro studenty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Dva dny tréninku a výuky pro vybrané zájemce o toto noblesní umění. Studenti byli moc šikovní a zvládli se naučit první základy praporových umění, což vedlo k sestavení jejich první praporové show, kterou předvedou 30.září 2020 na Moravském náměstí v Brně u sochy markraběte Jošta. Bylo nám ctí i potěšením tyto fajn studenty naučit něco z našeho umění.

Workshop Monadria-JAMU

Obrázek 1 z 3

18.9.2020 v 18:00 hodin proběhne JJ party aneb party na bosso

Letos si připomeneme 10. výročí odchodu našeho kamaráda Honzy Kameše, kterého mnozí z nás znali pod přezdívkou JJ. Proběhne tedy tradiční JJ party aneb party na bosso. Opět vás rádi přivítáme sklenkou vína na nádvoří domu pánů z Kunštátu na Dominikánské ulici v Brně. Na programu budou vystoupení slavné taneční skupiny Mimi Fortunae, hudební těleso Vacuum ball lite, společné vystoupení vozíčkářů z Roosveltky a taneční skupiny Line Dance a také FlagArt Monadria. Letos kromě klasické praporovky představíme úplnou novinku, na které již pár let pracujeme.

Oslavy a připomenutí letošních výročí FlagArt Monadria

20 let od naší první praporečnické show v rámci oslav Dne Brna v roce 2000. Po několikaletém zkoušení, bádání a tréningu umění ovládat prapor, jsme se rozhodli sestavit praporečnicko-bubenické představení.

15 let od založení skupiny Monadria a započetí naší dlouhé praporečnické dráhy, Malešovské dobývání 2005. Malešov je malá gotická tvrz, kterou její současný majitel zrekonstruoval a uvedl do původního stavu. Zde jsme poprvé předvedli ucelenou praporovou show s více druhy praporů. Od té doby se věnujeme výhradně umění praporu a každoročně předvádíme své umění na různých nejen historických slavnostech.

4 roky od vstupu na Evropskou praporečnickou scénu v italském Cori nedaleko Říma, Monádria byla pozvána na mezinárodní praporečnický festival a konferenci při příležitosti oslav 50. výročí založení nejznámější italské skupiny Rioni di Cori.

2 roky od založení Evropské konfederace praporečníků, v roce 2018 jsme jeli do německé Konstanz, kde jsme se stali jedním ze zakládajících členů ECF, která má za cíl sdružovat praporečnické spolky a skupiny a federace v Evropě.

10 let od ztráty našeho kamaráda ve zbrani i praporu, Honzy Kameše, se kterým jsme prošli dlouhou a krásnou cestu kamarádství, laskavého humoru a společných vystoupení.

FB

Facebook příspěvky Monadria

8 months ago

Monadria
Včera měla FlagArt Monadria tu čest předvést své praporové umění v rámci kabaretního představení Vavřínový věneček. Skladby německých autorů ze 30. let 20. století skvěle přehrál Brno Contemporary Orchestra ( www.bcorchestra.cz ). Zpěvu se ujali operní pěvci a prapory ožily rukou FlagArt Monadria. Zde krátká reportáž České televize. www.facebook.com/100063395760044/posts/pfbid04oqhZokVKRur9ZF92BaCVDpnPnyqov1E4JV6wpuFgeaV4Da4U4ZJ... ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Monadria
A po soutěži společenský večer s vyhlášením vítězů, předáváním cen a skvělou italskou večeří. Užili jsme si projevy radosti a nadšení vítězů. A také jsme získali ocenění. Bylo nám velkou ctí, že jsme se mohli seznámit s legendou italského praporového umění, mistrem Itálie a nejznámějším italským praporečníkem, který dnes trénuje nové generace praporečníků a užívá si praporového důchodu. Další legendou byl 87 letý praporečník, který soutěžil v kategorii jednotlivců. Celkově se této události zúčastnilo přes 250 lidí. ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Monadria
A po procházce do parku Bucci jsme si dali tréning, po kterém jsme se průvodem přesunuli na náměstí ve Faenza, kde započala soutěž praporečníků. Tato soutěž má podmínku, dle které v ní mohou sotěžit pouze praporečníci ve věku 40 let a více. Monadria zastoupená Pavlem Krubou a Petrem Buchtou soutěžila v kategoriích sólistů. I nějakou tu cenu jsme získali. 🙂 ... See MoreSee Less
View on Facebook

9 months ago

Monadria
Naše účast na hradozamecké noci v zámku Hrádek u Nechanic jak ji zachytil reportér ČT. ... See MoreSee Less
View on Facebook

Prapory v baletu Romeo a Julie

Dalším z vývojových mezníků skupiny Flag Art Monadria je bezesporu vstup na baletní scénu – účastí v moderně pojaté klasice Romeo a Julie od Sergeje Prokofjeva na prknech Janáčkova divadla v Brně. Pod vedením solisty baletu NdB Martina Svobodníka a dohledem šéfa baletu NdB Maria Radačovského jsme vytvořili praporové choreografie pro několik scén, které dostaly finální podobu po zkouškách s celým baletním souborem.

Společné úsilí všech zúčastněných se představilo veřejnosti na premiéře 8. března 2019. Titul Romeo a Julie byl vybrán při příležitosti 80. výročí jeho světové premiéry, která se odehrála právě na jevišti brněnského Mahenova divadla dne 30. prosince 1938. A pokud je nám známo, jde o první propojení baletu a praporečnického umění tohoto druhu.