Video soutěž v italské Faenze

V sobotu 22.5.2021 proběhla v italské Faenze praporečnická video soutěž. Do kategorie jednotlivců zaslalo svá videa triků s prapory celkem 7 soutěžících. Jako jediná zahraniční skupina mezi italskými, byla naše FlagArt Monadria, kterou tentokrát reprezentoval Pavel Kruba. Se svou sestavou obsadil 3. příčku, což je další z řady úspěchů FlagArt Monadria. Neustále pracujeme na tom, aby se naše praporečnické umění dostalo mezi italskou, ale i evropskou špičku.

Monadria přivezla vítězství ze soutěži v italské Faenze

Dnes bychom se s vámi rádi podělili o další významnou událost v dějinách FlagArt Monadria. Dovolte mi vrátit se na začátky naší praporečnické dráhy, tedy o cca 15 let zpět. Tehdy jsme si přáli dostat se s naším praporečnickým uměním na nějaký praporečnický festival v Itálii. To se nám v roce 2016 podařilo účastí na mezinárodním festivalu v Cori u Říma. Ale o účasti na praporečnické soutěži jsme ani neuvažovali. Proto pro nás bylo překvapením, když jsme obdrželi pozvání účastnit se přehlídky na soutěže praporečníků v italské Faneze. Podmínkou byl věk nad 40 let. To zajistilo účast zkušených praporečníků a značně vysokou laťku. Kvůli omezením způsobeným korona virem nakonec organizátoři z Faenza rozhodli pořádat video soutěž. Zaslali jsme tedy videa dvou našich představení a dne 26.9.2020 proběhlo hodnocení porotou v těchto kategoriích:

– jednotlivci

– duety

– malá skupina 4 až 6 praporečníků

– choreografie

– soutěž hudeb

V soutěži se účastnilo 10 skupin.

Itálii reprezentovali skupiny z těchto měst – FAENZA, FERRARA, ASTI, FLORENCE, LUGO, AREZZO, FOSSANO, VOLTERRA

Z italského zahraničí přijali účast skupina ze San Marina a FlagArt Monadria z ČR.

Naše videa soutěžila ve dvou kategoriích, malá skupina a choreografie.

V kategorii malých skupin jsme se umístil na 6 místě. Tuto kategorii vyhrála skupina z Faenza, na dalších příčkách se umístily skupiny z Lugo, Asti a Ferrara.

Kategorii nejlepší choreografie vyhrála FlagArt Monadria a obsadila první místo před skupinami z Lugo a Faenza.

Šestá příčka v kategorii malých skupin nám ukázala, že naše umění dosáhlo slušné úrovně. A první místo za choreografii nás potěšilo o to více, že se na tento směr soustředíme již pár let. Zdá se, že je to správná cesta.

Budeme na sobě dále pracovat a rozvíjet naše umění, abychom mohli přinášet další úspěchy na domácím a mezinárodním poli.

Giornate-Medioevali-Federazione-Balestrieri-Sammarinesi

Obrázek 1 z 12

Jako soutěžní video jsme použili záznam z letošní JJ párty. Video pro nás připravili manželé Kozlovští, za což jim vřele děkujeme.

Praporový workshop Monadria pro JAMU Brno

Ve dnech 19. a 20, září 2020 proběhl workshop zaměřený na výuku umění praporu pro studenty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Dva dny tréninku a výuky pro vybrané zájemce o toto noblesní umění. Studenti byli moc šikovní a zvládli se naučit první základy praporových umění, což vedlo k sestavení jejich první praporové show, kterou předvedou 30.září 2020 na Moravském náměstí v Brně u sochy markraběte Jošta. Bylo nám ctí i potěšením tyto fajn studenty naučit něco z našeho umění.

Workshop Monadria-JAMU

Obrázek 1 z 3

18.9.2020 v 18:00 hodin proběhne JJ party aneb party na bosso

Letos si připomeneme 10. výročí odchodu našeho kamaráda Honzy Kameše, kterého mnozí z nás znali pod přezdívkou JJ. Proběhne tedy tradiční JJ party aneb party na bosso. Opět vás rádi přivítáme sklenkou vína na nádvoří domu pánů z Kunštátu na Dominikánské ulici v Brně. Na programu budou vystoupení slavné taneční skupiny Mimi Fortunae, hudební těleso Vacuum ball lite, společné vystoupení vozíčkářů z Roosveltky a taneční skupiny Line Dance a také FlagArt Monadria. Letos kromě klasické praporovky představíme úplnou novinku, na které již pár let pracujeme.

Oslavy a připomenutí letošních výročí FlagArt Monadria

20 let od naší první praporečnické show v rámci oslav Dne Brna v roce 2000. Po několikaletém zkoušení, bádání a tréningu umění ovládat prapor, jsme se rozhodli sestavit praporečnicko-bubenické představení.

15 let od založení skupiny Monadria a započetí naší dlouhé praporečnické dráhy, Malešovské dobývání 2005. Malešov je malá gotická tvrz, kterou její současný majitel zrekonstruoval a uvedl do původního stavu. Zde jsme poprvé předvedli ucelenou praporovou show s více druhy praporů. Od té doby se věnujeme výhradně umění praporu a každoročně předvádíme své umění na různých nejen historických slavnostech.

4 roky od vstupu na Evropskou praporečnickou scénu v italském Cori nedaleko Říma, Monádria byla pozvána na mezinárodní praporečnický festival a konferenci při příležitosti oslav 50. výročí založení nejznámější italské skupiny Rioni di Cori.

2 roky od založení Evropské konfederace praporečníků, v roce 2018 jsme jeli do německé Konstanz, kde jsme se stali jedním ze zakládajících členů ECF, která má za cíl sdružovat praporečnické spolky a skupiny a federace v Evropě.

10 let od ztráty našeho kamaráda ve zbrani i praporu, Honzy Kameše, se kterým jsme prošli dlouhou a krásnou cestu kamarádství, laskavého humoru a společných vystoupení.

FB

Facebook příspěvky Monadria

10 months ago

Monadria
Dnes bychom rádi poděkovali našemu kamarádovi a vice prezidentovi ECF Gerdovi za zaslání podepsaného originálu certifikátu, který Flag Art Monadria získala v roce 2019 po setkání v rámci mezinárodního praporečnického festivalu v Bibbiena. Flag Art Monadria je touto mezinárodní konfederací certifikována k výuce praporových umění. ... See MoreSee Less
View on Facebook

10 months ago

Monadria
View on Facebook

10 months ago

Monadria
View on Facebook

10 months ago

Monadria
Při naši práci s prapory pro balet národního divadla Brno v představení Romeo a Julienás napadla myšlenka na nový velký hedvábný prapor natočitvzpomínkový medailon k poctě Brněnské rodačce Libuši Šafránkové 7.6. 1953 – 9.6. 2021,která začínala před 50lety na prknech národního divadla Brno v roli Julie.Flag art Monadria ... See MoreSee Less
View on Facebook

10 months ago

Monadria
Děkujeme že můžeme být součástí tohoto nádherného představení!🚩 Víte, že součástí představení Romeo a Julie je skupina profesionálních praporečníků? 🚩 Monadria se věnuje praporové show ve stylu italské renesance a mají za sebou účast a výhry v mnoha mezinárodních soutěžích včetně 1. místa za nejlepší choreografii v mezinárodní praporečnické soutěži v italské Faenze! ⚜ Přijďte na ně mrknout na Biskupák dnes, zítra a v neděli od 20:30. 👉 bit.ly/BALÉTO ... See MoreSee Less
View on Facebook

Prapory v baletu Romeo a Julie

Dalším z vývojových mezníků skupiny Flag Art Monadria je bezesporu vstup na baletní scénu – účastí v moderně pojaté klasice Romeo a Julie od Sergeje Prokofjeva na prknech Janáčkova divadla v Brně. Pod vedením solisty baletu NdB Martina Svobodníka a dohledem šéfa baletu NdB Maria Radačovského jsme vytvořili praporové choreografie pro několik scén, které dostaly finální podobu po zkouškách s celým baletním souborem.

Společné úsilí všech zúčastněných se představilo veřejnosti na premiéře 8. března 2019. Titul Romeo a Julie byl vybrán při příležitosti 80. výročí jeho světové premiéry, která se odehrála právě na jevišti brněnského Mahenova divadla dne 30. prosince 1938. A pokud je nám známo, jde o první propojení baletu a praporečnického umění tohoto druhu.