Monadria přivezla vítězství ze soutěži v italské Faenze

Dnes bychom se s vámi rádi podělili o další významnou událost v dějinách FlagArt Monadria. Dovolte mi vrátit se na začátky naší praporečnické dráhy, tedy o cca 15 let zpět. Tehdy jsme si přáli dostat se s naším praporečnickým uměním na nějaký praporečnický festival v Itálii. To se nám v roce 2016 podařilo účastí na mezinárodním festivalu v Cori u Říma. Ale o účasti na praporečnické soutěži jsme ani neuvažovali. Proto pro nás bylo překvapením, když jsme obdrželi pozvání účastnit se přehlídky na soutěže praporečníků v italské Faneze. Podmínkou byl věk nad 40 let. To zajistilo účast zkušených praporečníků a značně vysokou laťku. Kvůli omezením způsobeným korona virem nakonec organizátoři z Faenza rozhodli pořádat video soutěž. Zaslali jsme tedy videa dvou našich představení a dne 26.9.2020 proběhlo hodnocení porotou v těchto kategoriích:

– jednotlivci

– duety

– malá skupina 4 až 6 praporečníků

– choreografie

– soutěž hudeb

V soutěži se účastnilo 10 skupin.

Itálii reprezentovali skupiny z těchto měst – FAENZA, FERRARA, ASTI, FLORENCE, LUGO, AREZZO, FOSSANO, VOLTERRA

Z italského zahraničí přijali účast skupina ze San Marina a FlagArt Monadria z ČR.

Naše videa soutěžila ve dvou kategoriích, malá skupina a choreografie.

V kategorii malých skupin jsme se umístil na 6 místě. Tuto kategorii vyhrála skupina z Faenza, na dalších příčkách se umístily skupiny z Lugo, Asti a Ferrara.

Kategorii nejlepší choreografie vyhrála FlagArt Monadria a obsadila první místo před skupinami z Lugo a Faenza.

Šestá příčka v kategorii malých skupin nám ukázala, že naše umění dosáhlo slušné úrovně. A první místo za choreografii nás potěšilo o to více, že se na tento směr soustředíme již pár let. Zdá se, že je to správná cesta.

Budeme na sobě dále pracovat a rozvíjet naše umění, abychom mohli přinášet další úspěchy na domácím a mezinárodním poli.

Giornate-Medioevali-Federazione-Balestrieri-Sammarinesi

Obrázek 1 z 12

Jako soutěžní video jsme použili záznam z letošní JJ párty. Video pro nás připravili manželé Kozlovští, za což jim vřele děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *